czwartek, 27 października 2011

Folia w płynie na zewnątrz

Podczas układania folii w płynie temperatura podłoża a także otoczenia nie powinna spadać poniżej 10 °C. Po aplikacji folii w płynie we wnętrzach zaleca się wietrzenie lokali. Powinno się pamiętać, że najwięksi producenci budowlanej chemii proponują folie w płynie o różnorakim zastosowaniu a także właściwościach. Przed dokonaniem zakupu preparatu należy przeczytać z instrukcją na opakowaniu. folia w płynie służy do powierzchniowego, powłokowego, bez spoinowego uszczelniania pomieszczeń o dużej intensywności wilgotności a zatem łazienki, pralnie, pływalnie przed układaniem płytek ceramicznych.


folia w płynie

Folia w płynie stosowana jest przede wszystkim do zabezpieczenia przeciwwilgociowego na podłożach łatwo wchłaniających wilgoć a zatem na przykład płyty gipsowo-kartonowe, gipsowe tynki, płyty gipsowo-włóknowe itp.. Co więcej folię w płynie wykorzystuje się do wykonywania warstw przeciwwilgociowych wewnątrz budynków, dających się przytwierdzić do różnego rodzaju mineralnych materiałów budowlanych, do których należy: beton, tynk, jastrych, gipsowy tynk, płyty kartonowo-gipsowe. folia w płynie wykorzystywana jest również do wykonywania warstw chroniących przed wilgocią w systemach ogrzewania podłogowego.

O dobrą izolację warto zadbać szczególnie, gdy podłoże wykonane jest z produktów mało odpornych na wodę. Do tego typu materiałów zaliczamy m.in. płyty gipsowo-kartonowe, gipsowe bloczki, tynki gipsowe, jastrychy anhydrytowe, oraz elementy wykonane z komórkowego betonu. Wykonując izolację folią w płynie, w pierwszej kolejności należy właściwie przygotować podłoże a zatem zagruntować, wyeliminować niestabilne jego części. Przystępując do wykonania zasadniczej hydroizolacji folią w płynie należy najpierw, przy zastosowaniu specjalnej taśmy i kołnierzy, uszczelnić wszystkie połączenia ścian między sobą, ścian z podłożem, czy też przejścia rur. folia w płynie powinna być nałożona w pobliże uszczelnianego miejsca, następnie przyłożyć składnik uszczelniający, docisnąć oraz cienko pokryć masą.



1 komentarz:

  1. Do skutecznego zabezpieczenia domu przed zimnem i wilgocią wystarczy dobra wełna mineralna oraz szczelna folia, więcej produktów tutaj nie jest potrzebne, a dom i tak przetrwa zimę bez problemu.

    OdpowiedzUsuń