wtorek, 17 stycznia 2012

papa termozgrzewalna

papa termozgrzewalna
papa termozgrzewalna

Wysoka jakość pap termozgrzewalnych , które modyfikowane są SBS na osnowie z włókniny poliestrowej umożliwia zastosowanie jednowarstwowego systemu renowacji starego pokrycia dachowego. W takiej sytuacji trzeba zwrócić baczną uwagę na rodzaj przygotowania podłoża. Pęcherze, które występują na połaci należy naciąć, osuszyć np. używając palnika i podkleić. Wszystkie ubytki powinny być uzupełnione przez wstawienie łatek z podkładowej papy termozgrzewalnej. Trzeba również pamiętać o zagruntowaniu podłoża specjalistycznymi środkami przeznaczonymi do gruntowania. Potem papa termozgrzewalna wierzchniego krycia musi być zgrzana. W tym systemie nie powinna być stosowana się papa termozgrzewalna na osnowie z welonu szklanego.



Remont pokrycia z użyciem papy termozgrzewalnej polegająca na zerwaniu starych warstw, następuje wtedy, gdy na dachu jest więcej niż 5 warstw starej papy. Zachodzi wtedy konieczność wykonania prac remontowych dachu np. uszkodzona konstrukcja betonowa, wymiana desek itd.. Niezmiernie ważną kwestią jest, to że stare pokrycie dachu nie gwarantuje skutecznego wgrzania papy termozgrzewalnej. W wyniku ssania wiatru papa termozgrzewalna może się odrywać. Wadą takiego sposobu renowacji jest konieczność zerwania starego pokrycia dachu, co związane jest ze zwiększonymi kosztami robocizny i utylizacji odpadów. Podczas robót należy też zwrócić uwagę na odpowiednie zabezpieczenie dachu przed opadami atmosferycznymi, gdyż przy złej organizacji prac zachodzi obawa zalania pomieszczeń , które znajdują się pod połacią dachową, która jest właśnie remontowana. Dodatkowo może wystąpić konieczność miejscowych napraw podłoża - głównie betonowej wylewki. W takiej sytuacji należy pamiętać o tym, że papa termozgrzewalna nie może być układana na zbyt mokre podłoże charakteryzujące się słabą wytrzymałością.

Dobrze zrobiony, szczelny dach to jeden z podstawowych elementów każdego domu. Niestety raz na jakiś czas trzeba kontrolować stan dachu.Jeśli w efekcie oględzin starego pokrycia stwierdzone zostanie jego zawilgocenie czy też zawilgocenie izolacji termicznej najlepszym systemem będzie zastosowanie papy perforowanej a także papy termozgrzewalnej krycia wierzchniego. powierzchnię przygotowuje się jak w przypadku wszystkich innych systemów plus dodatkowe wykonanie otworów w ilości około 10 sztuk na każdy metr kwadratowy aż do zawilgoconej warstwy w celu ułatwienia uwolnienia się na zewnątrz wodnej pary. Na przygotowane w ten sposób podłoże kładziemy luzem papę termozgrzewalną perforowaną, nie łącząc jej na zakładach tylko na styk. Należy przy tym pamiętać, że papa termozgrzewalna perforowana nie może być układana w następujących miejscach: pas przyokapowy, przy wpustach dachowych i korytach odpływowych, w miejscach dylatacji budynków, przy kominach, ogniomurach, ścianach itp.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz